Липчанський ЗДО
Закарпатська область, Хустський район

Звіт

 ЗВІТ

директора Липчанського ЗДО перед батьками, колективом та громадськістю з питань статутної діяльності закладу 

у 2022-2023 навчальному році 

 Даний звіт складено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28 січня 2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. №178, відповідно до якого директор закладу освіти має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю. 

МЕТА ЗВІТУВАННЯ:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності керівника.

Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

У звіті розкриті такі питання:

  • Заходи щодо охоплення суспільним дошкільним навчанням дітей п'ятирічного віку
  • Забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами 
  • Створення умов для варіативності дошкільної освіти та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес;
  • Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та працівників.
  • Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи:
  • залучення додаткових джерел фінансування садочка, їх раціональне використання;
  • залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями.

Липчанський ЗДО (ясла-садок) є закладом загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, оздоровлення дітей віком від двох до шести (7) років.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей,
  • формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів,
  • забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Освітня діяльність Липчанського закладу дошкільної освіти (ясла – садок)  Хустської міської ради регламентується нормативно-правовими та нормативно-організаційними документами:

- Конституція України, Конвенція ООН «Про права дитини»

- Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства»

- Концепція Нової української школи

- Базовий компонент дошкільної освіти

- Положення про ЗДО

- Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді

- Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів

- лист МОН України від 27.07.2022 № 1/8504-22 «Про окремі питання діяльності освіти у 2022-2023 н.р.» 

- інструктивно - методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України від 19.04.2018 № 1/9-249 «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти»

- Статут Липчанського ЗДО, правила внутрішнього розпорядку та річний план роботи закладу.   

З метою забезпечення надання якісної освіти, забезпечення прозорості та інформаційної відкритості в закладі були розроблені: Програма розвитку на 2022-2027 р. р., Освітня програма, Положення про академічну доброчесність, Положення про систему внутрішнього забезпечення якості освіти, в яких визначені основні тенденції розвитку закладу дошкільної освіти, розкриті організаційно-змістові характеристики оновлення дошкільної освіти на сучасному етапі, наявні проблеми та шляхи їх розв'язання.

Зміст освітнього процесу в Липчанському ЗДО визначався Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні та Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», «Розвиваємо, навчаємо, виховуємо дитину 3 р. життя» за ред. Т.І. Паніманської, парціальними програмами.

Зараховування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі заяв батьків, упродовж календарного року. До заяви додаються: копія свідоцтва про народження дитини, медичні довідки про стан здоров'я дитини, про епідеміологічне оточення, копії документів, що підтверджують статус пільгової категорії сім'ї, копії висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років або копія посвідчення особи, яка одержує соціальну допомогу, висновку Інклюзивно - ресурсного центру про комплексну психолого – педагогічну оцінку розвитку дитини, копії індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю. 

Мережа груп Липчанського ЗДО станом на 30.06.2023 р. становить: 

  • Проектна потужність - 55 дітей
  • Кількість груп всього -3, 
  • Кількість вихованців - 68
  • кількість працівників - 20, з них педагогічних - 9, обслуговуючий персонал - 11 

Навчальний рік у Липчанському закладі дошкільної освіти розпочався з 01 вересня 2022 р. і закінчився 31 травня 2023 року.                      

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу створено сайт Липчанського ЗДО, де висвітлюється вся інформація відповідно до Закону України «Про освіту» Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти.

Упродовж навчального року інформація про роботу закладу та життя вихованців, цікаві моменти життя садочка опубліковувались в соціальній мережі «Фейсбук», за допомогою сторінки Липчанського ЗДО.

Плановий контингент за 2022-2023 навчальний рік складає: 21879 днів, відвідування 8359 днів – 38,2 %, відсутність 13520 днів – 61,8 % ( по хворобі 850 день, що складає 3,9 %, з інших причин становить 12670 дні, складає – 57,9 % в середньому).

Відвідування дітьми закладу є показником не тільки стану здоров'я дітей. Причинами тривалих пропусків є: неплатоспроможність батьків, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, яка вже відвідує ЗДО, безробіття, введення воєнного стану в Україні. 

Забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Формування сприятливого психологічного мікроклімату у педагогічному колективі є одним із головних завдань закладу. Це пояснюється його впливом як на професійну діяльність педагогів, так і на ефективність освітнього процесу в цілому.

Важливим для колективу є рівень його інтегрованості, згуртованості членів колективу, задоволення їхніх потреб та інтересів у трудовій діяльності, фізичному, психічному і моральному розвитку. Психологічний клімат відображає рівень комфортності особистості в спільній діяльності.

Комплектування Липчанського закладу дошкільної освіти педагогічними кадрами регламентується законодавчими та нормативно-правовими актами.

Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом заклад дошкільної освіти забезпечено повністю.

Колектив закладу складається з 21 працівника. З них: педагогів — 8; помічників вихователя — 3; старша сестра медична - 1, завгосп – 1,  обслуговуючого персоналу - 7.

Липчанський ЗДО повністю укомплектований педагогічними кадрами:

1 директор, 5 вихователів, 1 музичний керівник, 1 практичний психолог. Повну вищу освіту мають 7 педагогів, неповну вищу освіту - 2 педагоги.

З метою активізації та розвитку професійної діяльності, цілеспрямованого неперервного підвищення професійного рівня педагогічних працівників, визначення відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації, встановлення кваліфікаційних категорій проводиться атестація педагогічних працівників та медичного персоналу.

За вагомий внесок у справу виховання та навчання підростаючого покоління працівники закладу отримують моральні - офіційне та прилюдне визнання досягнень, нагородження подяками та грамотами різного рівня, присвоєння почесних звань, різні заохочення. Стабільність колективу та високий освітній рівень педагогів надає можливість у досягненні високих показників у освітній роботі.

Заклад дошкільної освіти впроваджує політику академічної доброчесності. Положення про академічну доброчесність у ЗДО ( ясла – садок)  схвалено педагогічною радо (Протокол № 3 від 25.02.2021 р.) та затверджено наказом по закладу № 21-о/д від 26.02.2021 р. Педагогічні працівники дотримуються академічної доброчесності, загальновизнаних норм етики, моралі, поважають гідність осіб, які працюють в ЗДО, підтримують систему демократичних відносин між працівниками, сприяють підвищенню морально-психологічного клімату в колективі, спрямовують свої дії на зміцнення іміджу ЗДО. 

Протягом 2022– 2023 н. р. підвищили свій професійний рівень:

  • Вихователь Чопей С.Д. - підтверджено кваліфікаційну категорію  "спеціаліст ІІ категорії;
  • Музичний керівник Попик М. А. - підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії».

Удосконалення рівня професійної компетентності – один з основних напрямків реформування системи освіти. Педагогічні працівники зобов'язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. (Закон України «Про освіту»). Виходячи з цього, головними завданнями методичної служби є стимулювання самоосвіти і саморозвитку педагогічних кадрів та надання своєчасної методичної допомоги у даному напрямку.

Педагоги закладу впродовж року удосконалювали рівень своєї професійної компетентності шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності, та відвідування тренінгових занять, інтенсивів, спрямованих на вдосконалення своєї фахової компетенції.

Кваліфікаційний рівень педагогів підтверджується участю їх у міських, обласних, всеукраїнських тренінгових навчаннях, практичних семінарах, вебінарах.

Педагоги постійно підвищували свій професійний рівень, що засвідчує набутий практичний досвід та отримані свідоцтва та сертифікати у період 2022 – 2023 н. р. 

Створення умов для варіативності дошкільної освіти та заходи щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес.

Головною метою роботи Липчанського ЗДО (ясла-садок) Хустської міської ради є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Забезпеченню цілеспрямованості і послідовності роботи, практичному здійсненню педагогічних заходів допомогло чітке планування та визначення пріоритетних напрямків роботи на 2022 – 2023 навчальному році, а саме:

І. Удосконалювати методичну майстерність педагогів, підвищувати якість навчально — виховного процесу та упроваджувати в практичну діяльність інноваційні технології.

ІІ. Проводити просвітницьку роботу серед батьків щодо нового змісту Державного стандарту дошкільної освіти та завдань батьків, як учасників освітнього процесу, по формуванню ключових компетенцій, важливих для подальшого навчання дитини на наступних рівнях освіти.

ІІІ. Сприяти удосконаленню культури українського мовлення між учасниками освітнього процесу як основи формування національно — патріотичних почуттів.

ІV. Формувати здоров`язбережувальну компетентність дитини: знайомити з умовами збереження власного здоров'я, значення рухової активності та безпечного харчування в зміцненні здоров'я, впливом природних чинників на стан здоров'я. Виховувати у дітей ціннісне ставлення до чистоти довкілля як важливої умови безпечного проживання людини у природному середовищі.

При визначенні завдань на поточний рік були враховані їх сучасність, актуальність, результати діагностування педагогів, наслідки роботи в минулому навчальному році, реальні можливості колективу.

Новий навчальний рік в умовах дії правового режиму воєнного стану потребує великих змін щодо організації освітнього процесу. І, насамперед, це стосується саме роботи під час повітряної тривоги чи небезпечних ситуацій.

20 вересня 2022 року відбувся семінар з елементами тренінгу для педагогічних працівників закладу дошкільної освіти з теми «Психологічна підтримка дітей в умовах воєнного стану» з метою зорієнтувати педагогів на практичні методи і прийоми психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. На заході були висвітлені наступні питання: "Організація роботи з дітьми в захисних спорудах чи бомбосховищах"; "Терапія читанням: як говорити з дітьми про війну; використання пальчикового театру в роботі з дітьми в умовах воєнного стану"; "Техніки та практики стабілізації емоційного стану для психологічної підтримки дітей та дорослих", "Впровадження методики "РаДіти знову" в роботі з дітьми в умовах воєнного стану". Учасники заходу отримали методичні рекомендації щодо психологічної підтримки дітей в умовах воєнного стану.

 Новий професійний стандарт вимагає від вихователів вибудовувати роботу з дітьми на засадах компетентнісного підходу. Зокрема, педагоги мають формувати в дітей уміння використовувати набуті знання в повсякденному житті. Один із методів, який допоможе їм це зробити – кейс-метод. За допомогою нього вихователі зможуть моделювати ситуації, в яких кожна дитина матиме змогу виявити свої здібності, емоції та інтереси.

З кожним роком STREAM-освіта стає все популярнішою серед педагогів дошкілля. Причин кілька: тісна інтеграція різних освітніх напрямів, практична спрямованість знань, акцент на дослідницькій діяльності, конструюванні, моделюванні, а також сюжетній грі як способі перевірки зробленого на практиці.

Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно – динамічні заняття в залежності від освітніх ліній, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Під час таких занять діти розкуті, емоційні, сприймають і вирішують різноманітні пізнавальні та проблемні завдання, дають відповіді на запитання, самостійно роблять висновки та узагальнення, висловлюють судження.

Вихователі мали можливість обмінятися досвідом роботи, відвідуючи колективні перегляди.

Умовами цілісного розвитку дитини є використання в закладі дошкільної освіти нових педагогічних технологій, інноваційних підходів, здоров'язабезпечуючих та здоров'яформуючих технологій, які реалізуються комплексно через створення безпечного розвиваючого середовища, екологічно сприятливий життєвий простір, оптимізацію рухового режиму, системний підхід до формування у дітей ціннісного відношення до власного здоров'я і мотивації відносно здорового способу життя, дотримання гармонійних взаємин між дітьми і педагогом.

 Наскрізною лінією через освітній процес в закладі проходитьформування основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально-духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками національно - патріотичного виховання.

Логін: *

Пароль: *