Липчанський ЗДО
Закарпатська область, Хустський район

Стратегія розвитку закладу освіти

Вступ

 

Стратегія розвитку дошкільного навчального закладу визначає основні напрями, пріоритети, завдання та їх реалізацію засобами кадрової, соціальної політики, управлінням і фінансуванням, структурними і змістовними змінами в розвитку навчальної системи ЗДО.

 

Планування розвитку навчальної системи закладу дошкільної освіти до 2026 року зумовлено необхідністю кардинальних змін, спрямованих на підвищення якості і конкурентоспроможності закладу освіти, вирішення стратегічних завдань, що стоять перед колективом закладу в нових економічних і соціокультурних умовах.

 

Дошкільна освіта – це стратегічний ресурс для всебічного розвитку дитини та забезпечення її національних інтересів, а також зміцнення авторитету та іміджу закладу, де створені умови для самореалізації кожної особистості.

 

Враховуючи основні положення Національної доктрини розвитку освіти, увага педагогів все більш фокусується на створенні моделі дошкільного навчального закладу, як відкритої цілеспрямованої соціальної системи, яка використовує в своїй діяльності загальні закономірності сучасного менеджменту.

 

Визнання необхідності свідомого управління змінами, їх передбачення, регулювання, пристосування до зміни зовнішніх умов, прискорює процес оновлення діяльності в ЗДО. Тому питання суттєвих змін до деяких підходів до планування діяльності закладу освіти потребує значного корегування. Потребує оновлення навчальної бази закладу, поширення використання інтерактивних форм впливу на педагогічний процес; організація навчання дітей за методиками та технологіями, які активізують розумову діяльність і творчо організовують освітній простір.

 

На сучасному етапі плідна співпраця усіх учасників навчально-виховного процесу набуває найактуальнішого змісту, насамперед по створенню та оптимізації гармонійного розвивального середовища для дорослих і дітей.

 

Стратегія забезпечення якості освітньої діяльності закладу дошкільної освіти визначає стратегічні пріоритети розвитку установи, започатковує організаційні шляхи

 

  • реалізації, обґрунтовує ресурсні потреби. Вона скеровує учасників освітнього процесу до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства та держави на засадах європейських вимірів якості освіти.

 

Програма спрямована у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності і відкритості закладу дошкільної освіти, зумовлює модернізацію факторів, від яких залежить якість освітнього процесу, зміст, методи, форми навчання і виховання, система контролю і оцінювання, управлінські рішення, взаємовідповідальність учасників освітнього процесу.

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО

ЛИПЧАНСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ясла-садок)

  1. Загальні відомості

 

Повна назва закладу дошкільної освіти

(за Статутом)

 Липчанський заклад дошкільної освіти

  (ясла-садок)

 Код ЄДРПОУ

 26463648

 

 Юридична адреса закладу

 с. Липча, вул. Шкільна, 6

 

 Електронна адреса

 lupcha.dnz@ukr.net

 

 Адреса сайту

 lypcha.dytsadok.org.ua/

 

 ПІП керівника закладу

 Якубець Наталія Миронівна

 

 Проєктна потужність

 55 місць

 

 Тип закладу

 загального розвитку

 

 Форма власності

 комунальна

 

 Дата введеня в експлуатацію закладу

1979 рік

 Свідоцтво про державну реєстрацію

 Серія А01 № 0015

 

25

 

 Ліцензія на провадження освітньої діяльності

 № 536 від 30.05.2023 р.

 

Статут

 Затверджений рішенням виконавчого комітету Хустської міської ради

від 04.02.2021 № 56

Кількість груп

 В закладі функціонує групи:

  • ясельний, молодший вік (від 2 до 3(4) років)
  • середній вік (від 4 до 5 років)
  • старший вік (від 5 до 6(7) років)

 Режим роботи

 Заклад працює за 10,5 год. та 9  год. режимом роботи

 

 

  1. Нормативно-правова база

№ п/п

Назва документу

 1.

 Конституція України

 2.

 Закон України «Про освіти» від 05.09.2017 № 2145-VIII

 3.

 Закон України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III

 4.

 Закон України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-II

 5.

 Закон України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.1991 № 3008-XII

 6.

 Конвенція ООН про права дитини

 7 

 Базовий компонент дошкільної освіти (Державний стандарт дошкільної освіти Наказ МОН №33 від 12.01.2021 р.

 8.

 Закон України «Про сновні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (НАССР)

 

                 

  1. Матеріально-технічна база

 

  Липчанський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) заснований у 1978 році.    Форма власності – комунальний.

  Загальна площа приміщення – 547,5 м²

  Територія – 0,42 га.

  Будівля та територія закладу відповідають санітарним нормам. Заклад має  огорожу по всьому периметру. Кожна група має свій ігровий майданчик, на яких встановлено тіньові навіси.

  Навчальні та адміністративні приміщення дошкільного закладу мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень, ревізія системи опалювання, вентиляційних та каналізаційних систем.

   В приміщенні основної будівлі розташовано 3 групові осередки.

   Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів.    Харчоблок більш-менш забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним та холодильним обладнанням. До харчоблоку входить: комора, овочевий та варочний цехи.

  Організація безпечного та якісного харчування дітей у ЗДО здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021  року № 305 ,,Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти  та дитячих оздоровчих закладах”, від 28.07.2021 №786 «Про внесені зміни до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Закону України « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (НАССР). В закладі запроваджена система HACCP з 2021р. Система, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.   

     Головна концепція системи HACCP – забезпечення безпечності продукції на всьому шляху харчового ланцюга.

     Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства.

     Джерелами фінансування дошкільного навчального закладу є кошти:  засновника управління освіти, релігій та у справах національностей міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування. Бюджетні кошти використовуються за призначенням.

 

  1. Навчально-методична база

 

     У групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей: є технічні засоби навчання, сучасне розвивальне та ігрове обладнання.  До послуг дітей цікаві навчально-розвивальні посібники та іграшки, LEGO – конструктори, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників.

     З метою проведення занять з використанням ІКТ групи закладу оснащено телевізорами.

    Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.

 

  1. Кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти.

 

№  п/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Посада

Освіта

Педагогічний стаж

Примітка

1.

Якубець Наталія Миронівна

Директор

Вища

3 роки

 

2.

Скундзя Наталія Степанівна

Вихователь

Середня спец.

43 роки

 

3.

Свириба Олена Юріївна

Вихователь

 

Середня спец.

22 роки

 

4.

Чопей Світлана Дмитрівна

Вихователь

 

Вища

8 років

 

5.

Губаль Світлана Юріївна

Вихователь

 

Вища

        1 рік

 

6.

Маринець Наталія Іванівна

Вихователь

 

Вища

8 років

 

7.

Попик Марія Андріївна

Музичний керівник

Вища

8 років

 

   Завдання щодо задоволення потреб у догляді, оздоровлені, вихованні та навчанні дітей здійснює педагогічний колектив та обслуговуючий персонал закладу.

    

 

  1. МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ
    1. Мета

 

    Головною метою роботи Липчанського ЗДО є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

    Забезпечувати розвиток якості дошкільної освіти як найважливішого ресурсу, що забезпечує максимальне розкриття потенціалу кожної дитини та її майбутнього у всіх сферах життєдіяльності.

     Шляхом залучення бюджетних та позабюджетних коштів створити умови для функціонування розвитку дошкільної освіти, яка забезпечує реалізацію прав громадян на здобуття дошкільної освіти, реалізацію особистісно – орієнтованої моделі, формування життєвої компетентності, базових якостей особистості, розумової, емоційної, соціальної зрілості дошкільника, створення умов для гармонійного розвитку кожної дитини відповідно до її природних задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, удосконалення науково – методичної та функціональної підготовки працівників.

    2.2. Основні завдання:

   - забезпечувати максимально сприятливі умови навчання та виховання дітей, створювати безпечні умови для навчання, розвитку і виховання дошкільників;

 - забезпечувати психолого-педагогічний та медичний супровід організації життєдіяльності дошкільнят в умовах закладу;

- здійснювати особистісно-орієнтований підхід у становлення особистості дошкільника реалізації його інтелектуальних, культурних і творчих можливостей шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій, методик, програм;

  - підвищувати якість та ефективність освітнього процесу шляхом впровадження в практику роботи ІКТ та комп’ютерно-орієнтованих технологій;

 - удосконалювати професійну компетентність педагогів як в умовах дошкільного закладу, та і в системі підвищення кваліфікації;

 - модернізувати матеріально-технічну базу закладу дошкільної освіти;удосконалювати механізм моніторингу освітнього процесу;

 - формувати комплексну національно-орієнтовану систему виховання дітей дошкільного віку;

  - забезпечити наступність у роботі дошкільного закладу і школи;

  - забезпечувати тісну співпрацю з родинами вихованців та громадськістю, урізноманітнювати форми спільної роботи;

  - забезпечення якісного функціонування виховного процесу та збереження здоров’я дітей шляхом оновлення навчально-методичної та матеріально технічної бази закладу освіти;

- забезпечення успішного функціонування системи контролю за якістю та безпекою харчування дітей в закладах дошкільної освіти (НАССР).  

 

  1. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ НА 2021-2026 РОКИ

 

   3.1. Забезпечити безумовне виконання норм та правил безпеки учасників освітнього процесу, дотримання санітарно-гігієнічного законодавства в умовах закладу дошкільної освіти та формування основ здорового способу життя, норм безпечної поведінки.

   3.2. Створити змінне навчально-ігрове середовище на ігрових та спортивних майданчиках, його модернізацію, оновлення та осучаснення у відповідності до Примірного переліку.  

   3.3. Упорядкувати, урізноманітнити та доповнити предметно-ігрове освітнє середовище інклюзивних та спеціальних груп для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами у відповідності до діючого Переліку спеціальних засобів, затвердженого МОН України.

   3.4. Активно співпрацювати із закладами загальної середньої освіти з метою забезпечення наступності навчання та виховання дітей за вимогами Нової української школи.  

   3.5. Забезпечити успішне функціонування системи контролю за якістю та безпекою харчування дітей в закладах дошкільної освіти (НАССР).

    3.6. Удосконалювати форми та методи освітньої діяльності, у тому числі корекційно-відновлювальної роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби, шляхом активізації використання інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання із застосуванням мультимедійних систем, лего-конструкторів, сучасної сенсорної дидактики, розвивальних ігор тощо.

    3.7. Урізноманітнити інтерактивні форми роботи з підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, створити умови для сприяння заохоченню творчих пошуків, дослідно-експерементальної роботи педагогів.

    3.8. Співпрацювати з родинами вихованців, залучати їх до активної участі в освітньому процесі.

     3.9.  Забезпечувати постійне інформування населення щодо позитивного досвіду освітньо-виховного процесу у закладі дошкільної освіти з метою формування позитивного іміджу.

 

 

ОСНОВНІ ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

НА 2021 – 2026 РОКИ:

 

 - створення соціально сприятливих умови для здобуття дошкільної освіти;

   - свідоме ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я інших громадян якнайвищої соціальної цінності;

- підвищення рівня фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі;

  -сформований морально-духовний розвиток дитини,ціннісне ставлення до природи, культури, людей, власного «Я»;

  - сформованість у дітей компетентностей, необхідних для продовження освіти в школі;

 - раціональне використання освітніх інновацій, ідей передового досвіду, що сприятимуть підвищенню якості освітнього процесу;

  - створення сприятливих умови для підвищення науково-теоретичної, методичної, практичної та психологічної підготовки педагогічних кадрів; - покращення матеріально-технічної бази закладу;

 - забезпечення безпечних умов перебування. Створення універсального предметно-ігрового середовища;

  - забезпеченість активної участі громадськості, батьків до формування освітньої політики закладу;

  - поліпшення умов для підвищення науково-теоретичної, методичної та психологічної підготовки педагогічних працівників;

  - поширення кращого передового педагогічного досвіду за межі освітнього простору закладу.

 

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ ЩОДО РОЗВИТКУ МЕРЕЖІ ГРУП ЗАКЛАДУ

 

 №

 Зміст заходів

Шляхи реалізації

Термін виконання

Виконавець

 1.

Забезпечити повний доступ до якісної дошкільної освіти дітей віком від 2 до 6 (7) років у дошкільному закладі освіти.

Сприяти розвитку мережі інклюзивних груп (за потребою).

 

  2021-2026

 

 Директор, ІРЦ, Управління освіти, релігій та у справах національностей

 2.

Забезпечувати рівний доступ дітей до закладу дошкільної освіти (у тому числі дітей з особливими освітніми потребами, дітей із родин, які належать до національних меншин та корінних народів України, дітей із соціально вразливих груп).

Зробити вільний доступ до будівлі ЗО для осіб з інвалідністю – встановлення пандуса

 

 

    2021-2026

  Управління освіти, релігій та у справах національностей

 

     ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

 

  • Забезпечення у повному обсязі доступу до дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, дітей із родин, які належать до національних меншин та корінних народів України, дітей із соціально вразливих груп населення.

 

  1. СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ

 

5.1. ЗАХОДИ щодо збереження здоров’я і життя вихованців, попередження усіх видів дитячого травматизму та створення безпечних умов перебування дітей в ігрових приміщеннях та ігрових майданчиках.

 

                 Заходи

 Шляхи реалізації

 Термін

Відповідальний

Примітка

1.

Поповнювати банк методичних розробок з питань безпеки життєдіяльності та початкової правової освіти за напрямками:

- Дитина серед людей;

-Предмети довкола нас;

- Дитина та природа.

Шляхом висвітлення кращого досвіду на сайті, у вайбер групах

 

  2022

  2023

 

Педагогічний колектив

 

 2.

Поновити та доповнити матеріали в куточки безпеки дошкільних груп

Шляхом висвітлення кращого досвіду

 

2022

2024

 

   Вихователі

 

 3.

Поновити матеріал з вищенаведеного питання в інформаційних куточках для батьків.

Шляхом висвітлення кращого досвіду з використанням дистанційних технологій

 

  

   Вихователі

 

   4.                                                                                                        

Облаштувати методкабінет, придбати методичну, художню літературу, посібники щодо безпеки життєдіяльності дітей.

 

За рахунок бюджетних та благодійних коштів

 

2021

2024

 

  Вихователі

 

  5.

Систематично проводити заняття, бесіди, з основ безпеки життєдіяльності та початкової правової освіти

Згідно тематичного планування  2021-2025

 

2021

2025

 

 

   Педагоги

 

 6.

 Організувати зустріч дітей з представниками ДСНС

Шляхом організації зустрічей з представниками ДСНС

 

2021

2025

 

     Завідувач

 

 7.

Забезпечити психолого-педагогічну допомогу батькам щодо збереження життя, здоров’я дітей, запобігання дитячого травматизму.

Шляхом проведення бесід, консультацій

 

Постійно

   

     Педагоги

 

 8.

Здійснювати просвітницьку  роботу  з батьками з питань основ безпеки життєдіяльності, захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.

Шляхом залучення фахівців відповідних служб

 

 Постійно

 

 

     Педагоги

                                   

                     

 

   5.2. ЗАХОДИ щодо створення безпечних умов перебування дітей на ігрових майданчиках та в приміщеннях закладу.

 1.

Проведення поточного ремонту навісних конструкцій та обладнання  ігрових майданчиків.

Залучення бюджетних та благодійних коштів

 

Щороку

 

 Завгосп

 

 2.

Проводити атестацію робочих місць за умовами праці

Шляхом залучення фахівців відповідних служб

Згідно графіка

 Завгосп

 

3.

Проведення кронування та зрізки аварійних дерев на території закладу

Залучення бюджетних та позабюджетних коштів

2022

2024

 Завгосп

 

 4.

Встановити  в приміщеннях ЗДО протипожежну

сигналізацію.

 

Засновник

2021 2026

Завгосп

 

 5.

Щорічно   проводити   перевірку, перезарядку   засобів

пожежогасіння.

 

Засновник

2021

2026

Завгосп

 

 6.

Щорічно  проводити  перевірку  захисного  заземлення,

опору ізоляції, засобів індивідуального захисту.

 

Засновник

2021

2026

Завгосп

 

 7.

Демонтувати будівлю старої котельні

Засновник

2021

2026

Завгосп

 

 

5.3. ЗАХОДИ по зміцненню здоров’я, загартування та медичного облуговування дітей  

 №

 Заходи

Шляхи реалізації

 Термін

 Відповідальний

 Примітка

 1.

Осучаснення інтер’єру медичного блоку

Поточний ремонт медичного блоку

2021

2024

 

 Завгосп

 

 2.

Придбання бактеріоцидних ламп

Залучення бюджетних та благодійних коштів

2021 2023

 Медична сестра

 

 3.

Облаштування буфетних у групових пиміщеннях

Шляхом проведення поточних ремонтів

2021

2025

 Завгосп

 

 4.

Поновлення технологічного обладнання (заміни холодильної шафи, овочерізки, параконвектомату, блендера промислового, картоплерізки (відповідно до вимог НАССР)

Залучення бюджетних та благодійних коштів

   2021

   2025

 Завгосп

 

 

  5.4. Заходи щодо запобігання будь-яких проявів дискримінації, булінга, будь-яких форм насильства  

 №

 Зміст заходів

 Шляхи реалізації

Термін виконання

 Виконавець

1.

«Профілактика різних форм насилля, булінгу у родині та дитячому колективі»

Семінар-практикум для вихователів та помічників вихователів

2021

2023

 Психолог

2.

 «Скриньки довіри»  

Оновлення інформації вебсайту з проблеми запобігання та протидію булінгу

  Постійно

 Психолог

3.

«Всі ми різні – всі ми рівні»

Відвідування родин, які маюсь проблеми у вихованні дітей (за потребою)

2021

2025

 Психолог

 Вихователі

4.

  «Тиждень дитячих мрій та добрих справ»

Проведення тематичного тижня в ЗДО

2022

2024

 Психолог

 Вихователі

 

             

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:  

  • Сформованість свідомого ставлення дітей до власного здоров’я, здоров’я інших як найвищої соціальної цінності.
  • Покращення рівня фізичної та психологічної зрілості дітей дошкільного віку. Підвищення рівня фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі.
  • Підвищення якісних показників здоров'я дітей дошкільного віку.
  • Сформований оптимальний рівень сформованості в дітей та педагогів    позитивної мотивації на здоровий спосіб життя.
  • Покращення безпечних умов перебування в закладі усіх учасників освітнього процесу.
  • Активізувати участь батьків у формуванні освітньої політики закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. ЗАХОДИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО ТА РОЗВИВАЛЬНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

 

   6.1. Забезпечення осучаснення та модернізації предметно-ігрового середовища шляхом добору іграшок, посібників, обладнання відповідності до віку дітей та Примірного переліку.

  №

Заходи

Шляхи реалізації

Термін

 Відповідальний

Примітка

1.

Придбання ігрового обладнання на майданчиках

 

Залучення бюджетних та спонсорських коштів

2021,

2022, 2023,

2024

Директор,

завгосп

 

2.

Придбання LEGO – конструкторів 

Залучення бюджетних та позабюджетних коштів

2023

2024

Директор,

         завгосп

 

3.

Облаштування сучасних осередків затишку і відпочинку дітей у ігрових кімнатах

Залучення бюджетних та позабюджетних коштів

2022

2023

2024

Вихователі

 

4.

Часткова заміна ліжок та шаф для роздяганння

Залучення бюджетних та спонсорських коштів

2022

2026

Завгосп

 

 

 6.2. Створення освітнього середовища для дітей з ООП, забезпечення співпраці з інклюзивно-ресурсним центром.

Заходи

Шляхи реалізації

Термін

Відповідальний

Примітка

1.

Впровадження інклюзивної освіти в заклад освіти. Розвивати зв’язок з родинами вихованців з особливими освітніми потребами, залучати їх до команди фахівців з розроблення індивідуальної програми розвитку та іншої необхідної підтримки під час навчання.

Шляхом проведення роз’яснювальної роботи.

2021

2026

Фахівці ІРЦ Директор 

Педагоги

 

 2.

 Облаштування ресурсної кімнати (куточків у групах для дітей з ООП)

 Залучення бюджетних та позабюджетних коштів

2021

2026

 Директор,

 педагоги

 

  

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

 

  •  Освітній процес у закладі спрямований на досягнення соціально-значущих результатів – набуттю життєвої компетентності, розвитку базових якостей особистості в різних видах діяльності.
  • Освітнє середовище, в якому розвивається дитина - сучасне і сприяє забезпеченню ефективного формування у дітей необхідних компетенцій, навичок самостійної та спільної діяльності, активної взаємодії у соціумі, задля реалізації власних можливостей.
  • Поліпшення ефективності використання бюджетних та позабюджетних коштів.  

 

  7. ПЕДАГОГІЧНІ КАДРИ ЗДО

 

           7.1. Кадрове забезпечення закладу освіти

          Мета:

        - оптимізація кадрового забезпечення закладу дошкільної освіти;

- оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогічних працівників;

- підготовка та підтримка компетентного педагога.

    Адміністрація закладу постійно опікується питаннями фахового зростання працівників, поліпшенням ділової атмосфери та психологічного мікроклімату в колективі. Безперервне навчання кадрів: безперервне навчання кадрів здійснюється шляхом проходження курсової перепідготовки при ЗІППО та шляхом самоосвіти із залученням інтернет – ресурсів на освітніх сайтах EDE-ra, VSEOSVITA, GENEZA, PROMETEUS.

 

 ЯКІСНИЙ СКЛАД ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

 

Всього педагогів – 8

 З них мають:   

 

Вища кваліфікаційна категорія

І кваліфікаційна категорію

          ІІ кваліфікаційна категорію

Кваліфікаційна категорія «спеціаліст»

-

1

4

1

 

 

 

 

 

  ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ПРОХОДЖЕННЯ АТЕСТАЦІЇ

 

Категорія працівника

 

2021

 

2022

 

2023

 

2024

 

2025

 

2026

Директор

 

 

 

1

 

 

Практичний психолог

 

1

 

 

 

 

      Вихователь

 

1

1

1

         1

 

Музичний керівник

 

 

 

1

 

 

 

       Всього

 

       2

 2

       2

1

 

 

  7.2. Застосування ІКТ   

 

 №

     Заходи

 Шляхи реалізації

 Термін

Відповідальний

Примітка

 1.

Активне впровадження цифрових технологій в мережеву взаємодію з учасниками освітнього процесу

Технічне забезпечення. Наявність мережі інтернет

2021

    2023

 

Вихователі, завгосп

 

 2.

Висвітлення роботи закладу, напрацювань педагогічного колективу 

На офіційному сайті закладу, фейсбук, вайбер

2021

2026

Вихователі, відповідальний за сайт

 

3.

Придбання мультимедійного обладнання та ламінаторів

Залучення бюджетних та поза бюджетних коштів

2021

2026

 Директор

 

  

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:  

 

     - Надання якісних освітніх послуг

     - Вдосконалення освітнього рівня та професійної підготовки

     - Стимулювання підвищення кваліфікації, професійності, продуктивності педагогічної праці; розвиток творчої ініціативи; диференціація оплати праці.

    - Популяризувати роботу закладу, створювати позитивний імідж спрямований на розширення і поглиблення уявлень батьків про сучасні освітні завдання дошкільної освіти.

 

 

 

 

 8. ЗМІСТ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

 

8.1. Принципи організації освітнього процесу:

         Проєктування освітнього процесу буде здійснюватись з урахуванням наступних принципів:

      Гуманізму та педагогічного оптимізму – ставлення до дитини, як до цінності, визнання її права на вільний розвиток та реалізацію своїх природних здібностей.

       Об’єктивності й науковості – розвиток дитини здійснюється за об’єктивними законами, спирається на знання ампліфікаційної специфіки.

       Індивідуального та особистісного підходів – спільні, типові для всіх дітей певного віку закони особистісного розвитку виявляються в індивідуальній історії розвитку кожної конкретної дитини.

        Активності – розвиток у дошкільному віці самостійності, творчого ставлення до життя і різних видів діяльності, формування у дитини здатності робити власний вибір, приймати рішення.

       Ампліфікації – створення педагогами сприятливих умов для природного та поступового розвитку особистості дитини; врахування в освітньому процесі багатогранної природи дошкільника, його вікових та індивідуальних особливостей.

      Наступності й неперервності – використання попереднього досвіду на всіх етапах розвитку, підготовки до шкільного життя в умовах НУШ. 

 

 

ВІДПОВІДНІСТЬ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ СУЧАСНИМ ВИМОГАМ ТА ВИМОГАМ БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА.

Парціальні програми, авторські програми.

 

Програма

Термін впровадження

Виконавець

  1.

 Українське дошкілля. Програма розвитку дитини дошкільного віку.

2021

2022

Директор, вихователі

 

Програми для дітей ООП

 

 

 1.

 Віконечко. Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років.

2021

2026

Директор

 2.

Розквіт. Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом.

2021

2026

Директор

 

Парціальні програми

 

 

 

 1.

Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях. Навчальна програма та календарно-тематичний план. Богуш А.М

            

            2024

Педагогічний колектив

 2.

Безмежний світ з LEGO. Програма розвитку дітей від 2 до 6 років і методичні рекомендації. Рома О.Ю. 2023

2023

2024

Педагогічний колектив

 3.

 

Основи здоров'я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати», автор Лохвицька Л.В.      

 

2021

2026

Педагогічний колектив

 4.

«Україна - моя Батьківщина» програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку,за заг. науков. редакцією Рейпольської О.Д. авторський колектив:  Каплуновська О.М., Палець Ю.М., Кичата І.І.

 

 

            2022

 

Педагогічний колектив

 5.

Англійська для дітей дошкільного віку. Програма та методичні рекомендації. КулінаІ.А. Шкваріна Т.М.

2022

2026

 Керівник гуртка

 

    ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:  

 

  • Формування вмінь та навичок в дітей, необхідних для навчання в школі.
  • Сприяння повноцiнному, своєчасному розвитковi дитини, збагаченню її iнтелектуальної, вольової, емоцiйної, моральної та соцiальної сфер в ЗДО.
  • Продовження роботи з розвитку індивідуальних мовленнєвих здібностей дітей, створення передумови для оволодіння в подальшому іншими мовами.
  • Задоволення потреб батьків.
  • Розширення ділових партнерських зв’язків з освітніми установами.

 

9. МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ У ЗАКЛАДІ

 

Мета:

створити та підтримувати атмосферу довіри, інформаційної прозорості, конструктивної співпраці між учасниками освітнього процесу та громадою.  

 

 №

      Шляхи реалізації

Термін виконання

Виконавець

 

Фахова  діяльність педагогічних працівників

 

 

 

 

 

Вихователі –  

 1. Титаренко «Практична психологія для вихователів» - дослідження симпатій та антипатій.

  2. Тест для батьків „Який ви вихователь?” Шанскова Т. І. Соціально-педагогічна підготовка до роботи з батьками.

  3. Визначення деструктивних налаштувань у між особових стосунках В. Бойко.//Технологія спілкування

 4. Вивчення рівня комунікативності вихователя - Оцінка рівня комунікативності вихователя

         5. Визначення рівня емоційного виснаження    вихователя - Діагностика рівня емоційного вигоряння В. Бойко. Райгородский Д. Я. Практическая психодиагностика. Методики и тести.

    6. Виявлення рівня нервової напруги педагога - Методика «Здатність педагога до емпатії»(Юсупов І.М.) // Рогов Є.І.

2021

2025

 Директор,

 Практичний психолог

 

                Запровадження досліджень якості навиків та умінь дітей

 

 

 

 

1

 Запровадити дослідження якості освітніх послуг та якості навиків та умінь дітей, якісних змін у розвитку дітей за допомогою методик:

  • ,
  • фокус-групових досліджень,
  • індивідуальних інтерв’ю,
  • анкетування, моніторингу,
  • вивчення документації.

2021

2026

 

   2

  Ранній вік –  

  1. Спостереження – Протокол для спостереження «Щоденник адаптації» (Загальний прогноз адаптації)

 2.  Діагностика нервово-психічного розвитку дітей раннього віку В. Манова-Томова (Вивчення нервовопсихічного розвитку дітей раннього віку)

 3.  Батьки - «Історія індивідуального психічного розвитку дитини». Анкета для батьків (за Смілянською Н.П.) 2021-2025 Завідувач, иховательметодист, практичний психолог.

 4.  Опитувальник для батьків «Чи готова ваша дитина відвідувати дитячий садок. Боровська О., Стаценко Н. Робота із сім’єю новачка

 5.  Анкета для батьків «Як дитина адаптується до дитячого садка» (автор Г.Андрійченко) (Прогнозування перебігу адаптації дитини до дошкільного закладу)

 6. Педагоги - Анкета М.А. Панфілової 

  Молодший вік –  

   1. С.Д. Забрамна – психолого-педагогічне обстеження дітей 3-5 років (Нервово-психічний розвиток дитини)  

   2. «Методика діагностування відхілень в інтелектуальному розвитку молодших школярів» Стаденко Н.М.; Ілляшенко Т.Д.; Обухівська А.Г.  

Старший вік –

 1. Готовність до навчання у школі - «Психологічна готовність до навчання дітей шестилітнього віку» - Стаденко Н.М.; Ілляшенко Т.Д.; Обухівська А.Г.

 Всі вікові групи –

  1. «Експрес діагностика розвитку психічних процесів у дітей дошкільного віку» Н.Н. Павлов; Л.Г; Руденко.

  2.  Виявлення дітей із затримкою розвитку - Завдання для психолого-педагогічного обстеження дітей // Забрана С.Д. Від діагностики до розвитку:  Матеріали для педагогічно-психологічного вивчення дітей дошкільного закладу

   3. Діагностика рівня тривожності - Методика дослідження тривожності Р.Теммл, М. Доркі та Ф.Амен // Астапов В. М. Тревожность у детей.

  4. Анкетний опитувальник для батьків // Даниліна Т.А. «У світі дитячих емоцій» - Встановлення причин емоційного.  

Тест кольорових пірамід.  Методика Люшера в інтерпретації Л. Собчик // Емоційний розвиток дитини. - Дослідження індивідуальних особливостей дитини та її емоційного розвитку

 

Завідувач,   практичний психолог

 

 

 ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

 

  • Виявлення типів опору до змін в освітній діяльності в педагогічному колективі.
  • Вивчення рівня емоційного вигорання педагогів.
  • Виявлення різних типів педагогів.
  • Визначити ступінь прояву критерію педагогічної оцінки здатності до інноваційної діяльності педагогів.
  • Вивчення рівня дошкільної зрілості.
  • Дослідження особливостей розвитку дитини.
  • Систематичне відстеження та коригування результатів особистісного розвитку кожного здобувача освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

10. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ

 10.1. Комплексний перспективний план вивчення системи роботи педагогів.  

  Планування роботи ЗДО та відстеження його результативності відповідно стратегії розвитку (форма проведення – командний квест із залученням працівників закладу, батьків, громадськості).  

 

 №

 

 Група

 Термін

 Вдповідальні

 1.

Розвиток мовленнєвої комунікативної компетентностей дитини за освітнім напрямком «Мовлення дитини»

Дошкільні групи

 2021

Директор

 2.

Модернізація розвивального предметно – ігрового здоров’язбережувального середовища як умови повноцінного цілісного розвитку особистості дитини, формування її компетентності

 Усі групи

 2021

 Директор

 3.

Організація харчування у ЗДО.

 -

 

 

 4.

Організація роботи педагогів з розвитку сенсорно-пізнавальної компетентності дитини в процесі логіко-математичної і дослідницької діяльності.

 Старша група

2022

 

 5.

Ефективність роботи педагогів з розвитку природничоекологічної компетенції дітей.

Дошкільні групи

 2022

 

 6.

Формування здоров’язбережувальної та особистісної компетенції, рухової активності дітей. Ігрова діяльність.

Усі вікові групи

 2022

 

 7.

Стан освітньо – виховної роботи з розвитку образотворчих здібностей дітей дошкільного

 

 

 

 8.

Організація медичного обслуговування в закладі.

 

 

 

 9.

Формування олекційноїомадянської компетентності та навичок фінансової грамотності дітьми старшого дошкільного віку

 

 

 

 10.

Мовленнєва компетентність у сфері іноземної мови.

 

 

 

 11.

Реалізація художньо-естетичного потенціалу дитини шляхом формування мистецько-творчої компетенції

 

 

 

 12.

Стан освітнього процесу з формування безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку.

 

 

 

 13.

Вивчення роботи педагогів з розвитку ігрової компетентності дітей молодшого дошкільного віку.

 

 

 

 14.

Виховання національнопатріотичної особистості дитини в умовах сучасного дошкільного заклад.

 

 

 

 15.

Використання та інтеграція різних видів дитячої діяльності у плануванні й проведенні олекційної роботи.

 

 

 

 

 

10.2. Співпраця закладу з батьками, громадкістю

          Мета:  

  • створити єдиний освітній простір «заклад дошкільної освіти і родина» з метою забезпечення гармонійного розвитку вихованців;
  • забезпечити умови, що спонукають батьків до об’єднання зусиль із педагогами для досягнення позитивних результатів у питаннях розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку;
  •  надати батькам можливість спілкуватися одне з одним, ділитися досвідом сімейного виховання.  

 

Зміст роботи

Форми роботи

Очікувані результати

Надання батькам інформації про:

1)нормативно-правову діяльність ЗДО;

2) історію й традиції ЗДО, груп

____________________________

Поетапне проведення комплексу заходів з пропаганди діяльності ЗДО і його освітніх послуг:

  • екскурсії по ЗДО
  •  інформативні виступи завідувача ЗДО, вихователяметодиста, старшої медсестри, вихователів та інших фахівців ЗДО
  • перегляд відкритих занять та інших форм роботи з дітьми
  • координація інформаційної роботи всіх служб ЗДО з родинами вихованців

1)рекламний буклет

2)інтернет-сайт

3)співбесіда

4)інформаційні стенди з фотоматеріалам

 

_________________________                                                    

  • Загальні збори
  • Інтертет-сайт
  • Дні відкритих дверей
  • Відкриті заняття та інші форми з дітьми
  • Бесіди

1) об’єднання зусиль педагогів і батьків для забезпечення гармонійного розвитку дошкільників;

2) встановлення партнерських відносин з родинами вихованців;

3) створення довірчої форми спілкування між батьками й педагогами, що сприяє конструктивній взаємодії; 4)забезпечення активної участі батьків у освітньому процесі

 

 

 

10.3. Заходи щодо запровадження внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

 

Ознайомлення педагогічних працівників зі «Шкалою оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти»:

  • розгляд питання на засіданні педагогічної ради;
  • розгляд питання на засіданнях методичних об’єднань;
  • проведення семінарів або майстер-класів.                                    

   Розробити «Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Липчанському ЗДО.

   Створити належні умови для розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти, які охоплюють освітнє середовище, управлінські процеси, якість педагогічної діяльності, систему оцінювання навчальних досягнень вихованців.

 

   ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

 

  • Створення позитивного іміджу закладу, підвищення його конкурентно здатності.
  • За результатами самооцінювання скоригувати стратегію розвитку закладу:
  • визначити найкращі складові освітнього середовища закладу, а що - потребує покращення;
  • що в роботі педагогів заслуговує підтримки, а що - варто вдосконалити;
  • чи справедливо заклад освіти оцінює розвиток вихованців і яким чином зробити це оцінювання ще більш ефективним;
  •  наскільки управлінські процеси закладу сприяють досягненню мети облаштуванню дружнього до дітей і ефективного життя та високої якості освіти.
  • Вивчити та оцінити якість освітньої діяльності і отримати інформацію про реальний стан справ у закладі: побачити переваги й «слабкі місця» в організації освітнього процесу, можливі шляхи підвищення якості освітньої діяльності, пройти цими шляхами — і отримати якісний результат.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *